• Inspirace na zařízení malé předsíně: praktický nábytek, správné bar-vy a střídmost u vás vytvoří dokonalý prostor!


Inspirace na zařízení malé předsíně: praktický nábytek, správné barvy a střídmost u vás vytvoří dokonalý prostor!

Ne každý z nás si může co do prostoru jeho předsíně vyskakovat. Zatímco někteří nevědí, co se spoustu prostoru a nemají nápady, jak si s ním vyhrát, jiní řeší naprosto opačný problém – prostoru mají málo a postrádají inspiraci, jak na malém prostoru dokázat velké věci. Poradíme vám, jak si vyhrát se zařízením malé předsíně, aby vám ji každý záviděl a nedostatek centimetrů nebyl vidět.

Vybírejte světlé barvy pro výmalbu

První pravidlo při zařizování (jakéhokoli) malého prostoru zní: vybírejte světlé barvy. Menší prostory je dobré vymalovat světlejší barvou, která mu opticky přihodí několik centimetrů navíc. Ani tak to u vás v předsíni nebude na tancování čtverylky, ale uvidíte, že světlé odstíny na stěnách pomohou prostoru prokouknout a dodají mu vzdušnost.

Nemusíte se omezit jen na bílou, která je sice nadčasová a univerzální, ale v očích mnoha lidí zároveň sterilní a neosobní. Jakákoli světlá barva od žluté, broskvové až po krémovou bude dobrá volba.

S nábytkem to nepřehánějte

Pokud vybíráte nábytek do předsíně, snažte se vybírat rozumně a nepřehánět to. I předsíň potřebuje nějaký ten úložný prostor, ale ne za cenu toho, že si zde zbytečně zastavíte už tak málo centimetrů, které máte k dispozici.

A co by v předsíni nemělo chybět? Stále oblíbenější součástí jsou různé předsíňové sestavy, které nejenže moc pěkně vypadají, ale předsíň je díky nim rázem i útulnější. Pokud se vám nevejde celá sestava, myslete alespoň na botník (klidně i se sedátkem pro pohodlnější obouvání) a zrcadlo, bez něhož by předsíň nebyla předsíní. Komu se vejde praktická šatní skříň, rozhodně nebude litovat, že ji v předsíni má. Má spoustu úložného prostoru a ten se vždycky hodí.

Co můžete, to pověste

Chcete využít prostor vaší předsíně na maximum? Pak se nesnažte zabrat jen prostor na podlaze, kam zpravidla postavíme nábytek, ale také prostor, který vám nabízí zdi. Na zeď se dají připevnit police i skříně, kdy rázem získáte prostor k dobru navíc. Když skříňku připevníte ke zdi, kdy se nemusíte bát využít prostor až ke stropu, pod ní získáte místo třeba na botník nebo lavici na obouvání.

Čarujte se zrcadly

Zrcadlo nesmí chybět v žádné předsíni, ať už je malá nebo velká. V případě malých předsíní ale bude mít jeden bonus navíc – opticky je zvětší. Pokud jde právě o zrcadlo, rozhodně se nesnažte stát nohama na zemi. V tomto případě totiž platí jednoduché měřítko: čím větší zrcadlo, tím lepší a tím více prostoru navíc získáte. I když jen na oko.

Zrcadla v prostoru totiž fungují tak, že odráží světlo a díky nim pak místnost působí světlejší a vzdušnější. To samo o sobě přidá na příjemnějším pocitu. Další benefit spočívá v tom, že prostor opticky prodlouží. I když jen na pohled, ale kdo by nechtěl, aby jeho předsíň vypadala větší, než ve skutečnosti je?

I osvětlení může pomoci

S prostorem si můžete skvěle vyhrát také s pomocí světel. I v předsíni je potřeba myslet na dostatek osvětlení – už jen proto, že zde kontrolujete svůj vzhled před odchodem z domu a chcete na sebe pěkně vidět. Pomoci vám mohou nástěnná svítidla.

Je tolik možností, mezi kterými můžete vybírat. Světla zde budou plnit nejen funkci praktickou, kdy rozzáří prostor, ale také funkci dekorativní. A díky široké nabídce můžete vybrat přesně takový styl a typ, který k vám domů dokonale zapadne.

Nezapomeňte na podlahu

Se zvětšením malé předsíně pomůže i vhodně zvolená podlaha. Stejně jako v případě výmalby lze doporučit spíše světlejší odstín podlahové krytiny. Máte-li předsíň propojenou s chodbou, pak určitě neváhejte a slaďte podlahu v obou místnostech. I to přidá nějaký ten centimetr navíc.

Zdroj foto 1: corey kaminski / Shutterstock.com
Zdroj foto 2: New Africa / Shutterstock.com

Autor článku

Futurino s.r.o.

O autorovi

V súčasnosti sa špecializujeme primárne na tri základné služby: SEO, linkbuilding & PR a vytváranie a správu PPC kampaní. Ako spoločnosť sa sústredíme na inovatívne riešenia založené na dôkladnej webovej analytike. Pomáhame najmä malým a stredným podnikom naštartovať ich rast a zefektívniť ich výkonnostné kampane, zlepšiť pokrytie a viditeľnosť vo vyhľadávačoch a tvoriť linkbuildingové stratégie ako komplexné súčasť online marketingu.

  • Byty
  • Domy
  • Rekreační objekty
  • Komerční nemovitosti
  • Pozemky
  • Ostatní
  • Zahraniční

Upřesnit

Cena a plocha

m2
m2
m2
m2

... nebo vyberte celý kraj či okres

Lokalita

Vlastnictví

Konstrukce

Typ budovy

Vybavení

Charakteristika

IS sítě

Umístění v obci

 

Už chcete odejít? Připravte si poptávku a nic nezmeškejte

Vytvořit poptávku
TOPlist