• Energeticky nezávislé bydlení? Co nízkoenergetický dům s fotovoltaikou?

 

Energeticky nezávislé bydlení? Co nízkoenergetický dům s fotovoltaikou?

Objevte výhody moderního ekologického bydlení s využitím solárních panelů.


zdroj: canva.com

Trendy bydlení čím dál více zohledňují udržitelnost a efektivitu provozu. Není divu, že si svou oblibu snadno získaly také nízkoenergetické domy. Jsou nejen komfortní, ale díky fotovoltaice také dokážou ušetřit ročně až 50 % nákladů na energie. Jaké se tedy výhody?

Ze všech stran slyšíte: „Energie jsou rok od roku dražší“ nebo „Zafixujte si ceny elektřiny, dokud je čas“. Mnoho domácností se tak vydává směrem zelené budoucnosti a investuje do nízkoenergetických domů. Zajistí totiž šetrnější, ekologičtější, a v konečném měřítku i levnější bydlení.

Pokud spočítáte běžné nároky na energie, u staršího zděného domu z 80. let spotřeba přesahuje 200 kWh/m2. Zatímco u moderního nízkonákladového domu činí spotřeba do 50 kWh/m2. Zásluhu na tom mají nejen materiály s vynikajícími termoizolačními schopnostmi, ale také populární solární panely, které dokážou efektivně přeměnit sluneční energii na elektřinu.

Fotovoltaické elektrárny si Češi zamilovali

Oblíbenost využití obnovitelných zdrojů energie nabírá na síle. Důkazem toho jsou statistiky Solární asociace, které odhalují, že počet instalovaných fotovoltaických elektráren v Česku rapidně roste. Jen v roce 2021 se nainstalovalo 9321 nových fotovoltaik, což je o 3028 více než v roce 2020. Spolu s tím se zvýšil i jejich výkon. Ve srovnání s rokem 2019 dosahoval nárůst výkonu v roce 2020 104 % (51,4 MW).

Jakou fotovoltaiku zvolit? Vyberte si řešení na klíč

Při bližším prozkoumání možností zjistíte, že existuje hned několik druhů fotovoltaických elektráren. Innogy nabízí 3 různé varianty: fotovoltaika bez akumulace, fotovoltaika s ohřevem vody a fotovoltaika s bateriemi. Liší se nejen pořizovací cenou, ale také svou využitelností.

Čím pokročilejší model zvolíte, tím vyšší úspory za energie se dočkáte. Nejefektivnější volbu samozřejmě představují domácí elektrárny s bateriemi, do nichž se energie postupně ukládá. Díky tomu získáte důležitou rezervu, kterou můžete využít, kdykoliv je potřeba – třeba při výpadku proudu, takže vaše domácnost může fungovat bez problémů.

Naštěstí nemusíte být expertem na domácí fotovoltaiky, abyste hned věděli, jaký druh je pro vás nejvýhodnější. Dodavatel se podívá na vaši nemovitost a doporučí fotovoltaiku na klíč, která bude nejlépe odpovídat vašim potřebám a rozpočtu. Postará se o administrativu, instalaci i vyřízení dotace z programu Zelená úsporám, kde můžete získat až 225 000 Kč.

Nízkoenergetické domy s fotovoltaikou vám ušetří až 50 % nákladů na energie

Nízkoenergetické domy představují moderní a stylové bydlení, které svým obyvatelům dopřává maximální komfort. Svůj podíl na tom má kombinace správných izolačních materiálů a energie z obnovitelných zdrojů, kterou můžete využít na napájení spotřebičů i ohřev vody. Pokud si navíc přebytek uložíte do baterií, můžete nejen ušetřit až 50 % nákladů na bydlení, ale také si zajistit energeticky soběstačnou domácnost.

Autor článku

Impression Media, s.r.o.

O autorovi

Obchodně zastupujeme přes 115 internetových serverů, díky kterým umíme oslovit více jak 6 866 371 uživatelů českého internetu měsíčně. Zastupovaná média prezentujeme před přímými klienty, reklamními a mediálními agenturami. Poskytujeme komplexní služby v oblasti internetové reklamy. Od samotné výroby reklamních bannerů či webových projektů, přes komplexní péči o klienta až po mediaplány a statistické výstupy kampaní.

  • Byty
  • Domy
  • Rekreační objekty
  • Komerční nemovitosti
  • Pozemky
  • Ostatní
  • Zahraniční

Upřesnit

Cena a plocha

m2
m2
m2
m2

... nebo vyberte celý kraj či okres

Lokalita

Vlastnictví

Konstrukce

Typ budovy

Vybavení

Charakteristika

IS sítě

Umístění v obci

 

Už chcete odejít? Připravte si poptávku a nic nezmeškejte

Vytvořit poptávku
TOPlist