Pořízení čistící rohože do bytového domu sníží náročnost úklidu

Bydlet ve větším městě v paneláku nebo v bytovém domě s sebou přináší řadu výhod, ale také povinnosti, třeba úklid společných prostor. Někde rozpisy služeb na úklid chodby, vstupu do domu či v zimě na odklízení sněhu fungují bez problémů, ale v posledních letech přibývá kvůli úklidu neshod mezi sousedy. Staří lidé už často nemohou, i kdyby chtěli, mladší obyvatelé jsou buď v podnájmu a úklid společných prostor je často nezajímá, nebo jsou příliš zaměstnaní, chodí domů  z práce pozdě, hodně cestují. Vztahy mezi sousedy v takovém domě se zhoršují, útoky a naschvály se množí.

Obrázek: Čistotu v domě zlepší vstupní rohože. Zdroj: Lindströmgroup.com

V mnoha bytových domech ve velkých městech vyřešili problémy s úklidem společných prostor jednoduše, elegantně a bez starostí a nepříjemností. V těchto domech se rozhodli radši pár korun měsíčně připlatit a přenechali úklid kompletně odborným firmám, nebo si objednali pronájem vstupních čistících rohoží a zón, které brání roznášení nečistot a úklid usnadní. Rohože slouží i jako protiskluzová ochrana k omezení rizika uklouznutí za mokra.

Časová i finanční náročnost úklidu bytového domu se sníží umístěním vhodné čisticí zóny se servisem pravidelné výměny špinavých rohoží za čisté. A vstupní rohože nemusí být jenom černé nebo šedé, zároveň mohou zaujmout i svou barevností - jde o zajímavý designový doplněk, který okamžitě návštěvníka uvítá a svým vzhledem mu sdělí, kde se nachází. Na vstupní rohoži může být také uvedena adresa domu, čímž se sníží riziko krádeže.

Stačí si vybrat účel čistící zóny, velikost rohože, barvu a zamyslet se nad tím, kolik lidí po rohoži denně projde a jaká je potřebná frekvence výměny tak, aby čistící zóna byla vždy čistá.

Obrázek: Vstupní rohože udržují čistotu a zabraňují úrazu. Zdroj: Lindströmgroup.com

Typy čistících rohoží

Čistící zóna začíná už před vchodovými dveřmi. Efektivní eliminaci nečistot zajistí venkovní gumová rohož, která nečistoty nejen odstraní, ale také je odvede do spodní vrstvy, aby nezůstávaly na povrchu a lidé je neroznášeli dál dovnitř domu. Venkovní gumové rohože účinně zachytí už venku z obuvi hrubé nečistoty (bláto, písek, štěrk, sníh, voda atd.).

Hned za dveřmi se pak nachází vstupní čistící rohože, které hlavně slouží k omezení roznášení špíny po chodbách. Odstraňuje jemné nečistoty většinou v oblasti mezi dveřmi (v zádveří, ve vestibulu) – úkolem rohože je očistit jemný štěrk a písek z obuvi. Kvalitní čistící rohože zabrání přesunu až 90 % nečistot do vnitřních prostor budovy. Tyto rohože lze přitom pořídit v mnoha stylových provedeních.

Pozornost si určitě zaslouží EKO čistící rohože na míru s vlastním logem a v barevném designu, které plní svůj účel v prostoru mezi dveřmi, v zádveří a na chodbě. 5O % EKO čistících rohoží Lindström je totiž vyrobeno z recyklovaných PET lahví. Vlákna jsou měkčí a delší než u standardních rohoží, což přináší větší komfort i účinnost. Při standardním cyklu výměny rohoží 1x za 4 týdny vydrží EKO rohože více než 250 čištění, životnost rohože je tedy 5 let. Díky vláknům z recyklovaných PET lahví jsou EKO čistící rohože stálobarevné a nevyblednou. PET vlákna také umožňují potisk rohože ve vysokém rozlišení až v 66 barvách (případně i v RAL barvách).

Jak pomáhají čistící rohože v bytových domech

Službu pronájmu čistících rohoží si nejčastěji objednávají bytová družstva nebo společenství vlastníků jednotek ve větších městech, poslední dobou se ale rozšiřují i do menších měst, protože si majitelé a správci domů uvědomují jejich výhody.

Tam, kde už pronájem čistících rohoží využívají, zjistili, že se na první pohled zlepšil vzhled a čistota chodeb, a tím i nálada obyvatel domu a jeho návštěvníků. Při špatném počasí se bláto a špína nenanosí dovnitř domu, až 90 % nečistot zůstává venku. Zároveň se snížilo nebezpečí uklouznutí na mokré podlaze, protože díky čistícím zónám mají všichni při vstupu do domu už čisté a suché boty. Tím, že se do vnitřních prostor nedostává štěrk a písek, nedochází k takovému opotřebení podlahových krytin a prodlužuje se tím jejich životnost.

Umístěním čistících zón se zároveň optimalizují náklady na úklid, pokud ho zajišťuje placená osoba nebo firma. Se vstupními rohožemi není na úklid potřeba takové množství čistících prostředků a časová náročnost na práci se taky sníží.

Pronájem rohoží a jejich profesionální čištění zbaví správce domu, majitele a nájemníky starostí s jejich nákupem a údržbou. Firma Lindström vše zařídí a rohože vymění vždy v dohodnutých termínech.

Průmyslové praní a čištění vstupních rohožek je efektivní a šetrné k životnímu prostředí. Náklady na spotřebu vody a energie se sníží. Při profesionálním čištění je zajištěna jejich dlouhá životnost a zároveň stále perfektní vzhled.

Standardní čistící rohože jsou skladovány v servisním centru. Po vyprání a usušení jsou rohože ihned zařazeny zpět do oběhu. Vyřazené rohože jsou ekologicky likvidovány.

Návštěvníci domu si po instalaci vstupních rohoží v první řadě všimnou reprezentativního vzhledu, který dům získal, zejména pokud jsou v domě umístěny designové rohože na míru.

Cena za pronájem čistících rohoží

Pořízení rohože s pravidelnou službou údržby není nijak cenově náročné. Při stanovení ceny záleží především na velikosti rohože a frekvenci výměny. Rozpočet bytového družstva nebo společenství vlastníků jednotek rozhodně dramaticky nezatíží a problém úklidu v bytovém domě se hladce vyřeší.

Středně velká rohož (85 x 150 cm) s frekvencí výměny 1x za 14 dní stojí 138 Kč/týden (bez DPH), v případě frekvence výměny 1x týdně je cena 275 Kč/týden (bez DPH). Po rozpočítání nákladů mezi jednotlivé bytové jednotky jde opravdu o malou částku.

Stále váháte? Službu pronájmu lze vyzkoušet nezávazně a zdarma díky týdennímu testu čistících rohoží.

Autor článku

Lindström Czech Republic

O autorovi

Lindström je jednou z předních evropských textilních servisních společností s více než 170 lety zkušeností v textilním průmyslu. Nabízíme řešení pro čistotu a design interiérů, firemní odívání a ochranu při práci.

Tato stránka využívá cookies. Ne, to není žádné cukroví, ale soubory, díky nimž například nemusíte znova zadávat stejné údaje, když už jste je jednou vyplnili.

Beru na vědomí a souhlasím Ok

  • Byty
  • Domy
  • Rekreační objekty
  • Komerční nemovitosti
  • Pozemky
  • Ostatní
  • Zahraniční

Upřesnit

Cena a plocha

m2
m2
m2
m2

... nebo vyberte celý kraj či okres

Lokalita

Vlastnictví

Konstrukce

Typ budovy

Vybavení

Charakteristika

IS sítě

Umístění v obci

 

Už chcete odejít? Připravte si poptávku a nic nezmeškejte

Vytvořit poptávku
TOPlist