Zpět na přehled
 • prodej
 • Domy

4.2 z 5 (39 hodnocení)

Jedinečná investiční příležitost koupi historické budovy, chráněné kulturní památky České republiky

14 990 000Kč Chci lepší cenu Nelíbí se vám tato cena, navrhněte makléři jinou lepší rozumnou cenu.
 • Vila
 • konstrukce: Cihlová
 • zastavěná: 2541 m2
 • pozemek: 6221 m2
 • stav: Samostatně stojící
 • stav: Před rekonstrukcí
Připojit ke skupině na Facebooku

Jedinečná investiční příležitost koupi historické budovy, chráněné kulturní památky České republiky renesančního zámku v obci Encovany nedaleko Litoměřic a Roudnice nad Labem s neopakovatelným výhledy do okolí, citlivě umístěné na exkluzivním pozemku poskytujícím naprostý dostatek soukromí a vzácného, ničím nerušeného klidu. Díky samostatnému umístění, velikosti pozemku o výměře 4521m2 porostlého více než stoletými stromy vytváří historický celek s užitnou plochou více než 2500m2 unikátní investiční příležitost se širokým spektrem využití a nabízí mnoho variant řešení. Mimořádný renesanční zámek vznikl přestavbou původní gotické tvrze ze 14. století. Po roce 1673 proběhla další ale menší barokní přestavba. Historický skvost tvoří čtyři křídla do výše dvou a tří pater postavená okolo obdélného dvora. Budovu doplňuje hranolovitá věž, nádvoří je lemováno pilířovými arkádami směrem do dvora v západním a jižním křídle. Přízemní místnosti a některé prostory v prvním patře jsou zaklenuté hřebínkovými nebo valenými klenbami s lunetami. V interiéru věže a prvního patra jihozápadního nároží se dochovaly fragmenty renesančních maleb. Po dlouhá léta sloužila historická památka jako sídlo chotěšovských premonstrátek. Pro pokles kázně byl klášter na příkaz krále Ferdinanda I roce 1543 zastaven a v roce 1563 prodán do soukromého majetku místokancléře Českého království, Osvalda Žejdlice ze Šenfeldu. Šenfeldové tvrz přestavěli do nynější podoby zámku, který byl po bitvě na Bílé hoře zkonfiskován pro jejich účast na českém stavovském povstání. Do svého majetku pak zámek získala rodina Lobkowiců, kteří na něm provedli jen nevelké stavební úpravy. Objekt sloužil mimo jiné jako sídlo panských úřadů a později také jako depozitář Zemědělského muzea v Praze. Historický komplex je určen ke kompletní rekonstrukci, ale disponuje množstvím nepřehlédnutelných zachovaných původních prvků. Nabízí široké spektrum využití a mnoho variant budoucího řešení. Zámek je vhodný pro vybudování luxusního hotelu, rodinného sídla, nebo pro reprezentativní sídlo firmy. Možnost vybudování privátní kliniky, turistického centra nebo i léčebného ústavu s následnou péči pro seniory, s výbornou dopravní dosažitelností do Prahy. V posledních letech bylo do údržby zámku investováno více než 10 milionů Kč, v rámci vynaložených investic mimo jiné proběhla kompletní rekonstrukce střechy, která byla dokončena v roce 2013. Energetická náročnost G (nebyla sdělena vlastníkem nemovitosti) ID nemovitosti HMA0429-0001.

Prodej vily Polepy, stav je uveden jako před rekonstrukcí, osobní vlastnictví, z celkového počtu 4 podlaží, pozemek o velikosti 6221 m2, se zastavěnou plochou 2541 m2, a mnohem více na, Vily Litoměřice.

Unique investment opportunity to buy a historic building, a protected cultural landmark of the Czech Republic, a Renaissance chateau in the village of Encovany near Litoměřice and Roudnice nad Labem with unparalleled views of the surrounding area, sensitively situated on exclusive grounds providing complete privacy and rare, undisturbed peace. Thanks to a separate location, the size of the 4521m2 plot, over 100-year-old trees, creates a historic complex with a usable area of more than 2500m2, a unique investment opportunity with a wide range of uses and offers many variants of solutions. An extraordinary Renaissance chateau was created by the reconstruction of the original Gothic fort from the 14th century. After 1673 another baroque rebuilding took place. The historic jewel is made up of four wings up to two and three floors built around a rectangular courtyard. The building is complemented by a prismatic tower, courtyard lined with pillar arcades towards the courtyard in the west and south wings. Ground-floor rooms and some rooms on the first floor are vaultedwith sparse or rolled vaults with lunets. The interior of the tower and the first floor of the southwest corner have preserved fragments of Renaissance paintings.   For many years, the historical monument served as the seat of the Premonstratensians in Chotěšov. For the decline of discipline, the monastery was stopped by King Ferdinand I in 1543, and in 1563 he was sold into the private property of the Czechoslovak kingdom, Osvald Žejdlice of Šenfeld. The Šenfeld fortress was rebuilt into the present form of the chateau, which was confiscated after the Battle of the White Mountain for their participation in the Czech Estates Uprising. The Lobkowicts family gained the castle, and they did little construction work on it. The building served, among other things, as the seat of the manor offices and later as a depository of the Agricultural Museum in Prague. The historical complex is designed for a complete reconstruction, but it has many unforgettable preserved original features. It offers a wide range of uses and many variants of future solutions. The lock is suitable for building a luxurious hotel, family residence, or representative office. Possibility to build a private clinic, a tourist center or a medical institution with subsequent care for the elderly, with excellent transport accessibility to Prague. In recent years, more than CZK 10 million CZK has been invested in the maintenance of the castle, as part of the investments made, among others, a complete roof reconstruction was completed in 2013. BER- G (not communicated by the owner of the property)

Základní info

Evidenční číslo:
HMA0429-0001
Typ:
Domy, Vila prodej
Adresa:
Polepy, Encovany
Cena:
14 990 000Kč
Vlastnictví:
Osobní
Stav:
Před rekonstrukcí
Typ budovy:
Samostatně stojící
Konstrukce:
Cihlová

Plochy

Plocha pozemku:
6221 m2
Plocha zastavená:
2541 m2

Počty místností, umístění

Počet NP:
4
Typ objektu:
patrový

Energetická náročnost budovy/bytu


Mám dotaz k nemovitosti


Kontakty na makléře

Podobné nemovitosti

Další nemovitosti podobného typu • Byty
 • Domy
 • Rekreační objekty
 • Komerční nemovitosti
 • Pozemky
 • Ostatní
 • Zahraniční

Upřesnit

Cena a plocha

m2
m2
m2
m2

Zadejte požadovanou lokalitu, město, ulici

... nebo vyberte celý kraj či okres

Lokalita

Vlastnictví

Konstrukce

Typ budovy

Vybavení

Charakteristika

IS sítě

Umístění v obci

Zobrazit detail

Tato stránka využívá cookies. Ne, to není žádné cukroví, ale soubory, díky nimž například nemusíte znova zadávat stejné údaje, když už jste je jednou vyplnili.

Beru na vědomí a souhlasím Ok

 • Byty
 • Domy
 • Rekreační objekty
 • Komerční nemovitosti
 • Pozemky
 • Ostatní
 • Zahraniční

Upřesnit

Cena a plocha

m2
m2
m2
m2

... nebo vyberte celý kraj či okres

Lokalita

Vlastnictví

Konstrukce

Typ budovy

Vybavení

Charakteristika

IS sítě

Umístění v obci

 

Už chcete odejít? Připravte si poptávku a nic nezmeškejte

Vytvořit poptávku
TOPlist