• S americkou hypotékou získáte finance na rekonstrukci, ale i na nové auto


S americkou hypotékou získáte finance na rekonstrukci, ale i na nové auto

Podle posledního průzkumu výzkumné agentury Ipsos pro CBA (Česká bankovní asociace) žijí skoro dvě třetiny Čechů ve vlastním bydlení. S vlastní nemovitostí se vám otevírají pomyslné dveře pro získání americké hypotéky, kterou využijete nejen na rekonstrukci, ale také třeba na zaplacení zahraničního pobytu svých dětí.

Potřebujete nemovitost, kterou budete ručit

Abyste mohli o americkou hypotéku žádat, potřebujete především nemovitost, kterou můžete ručit. Banka vám oproti nemovitosti pak půjčí až 70 % z její celkové hodnoty. Samotná nemovitost musí splňovat několik podmínek:

 • Stojí na území ČR a je pojištěná.
 • Je v dobrém technickém stavu.
 • Je zapsaná v katastru nemovitostí a neváže se k ní žádné omezení práv vlastníka (exekuce, zástavní právo nebo věcné břemeno apod.).

Americká hypotéka představuje zajímavé řešení, když vlastníte nemovitost a rádi byste si koupili nové auto nebo plánujete cestu kolem světa.

Americká hypotéka vs. klasická hypotéka

Nejprve si porovnáme americkou hypotéku a hypoteční úvěr. Americká hypotéka je speciálním typem neúčelové hypotéky. U klasické hypotéky vždy bance doložíte, na co jste půjčené peníze využili. U americké hypotéky nemusíte bance nic dokládat, a zároveň zapůjčené finance využijete prakticky na cokoliv. Je jedno, zda z peněz zaplatíte úpravu koupelny nebo si koupíte nové auto. Klidně si můžete dopřát obojí!

A co fixace úrokové sazby? Platí stejné pravidlo jako u klasické hypotéky – banky nabízejí americkou hypotéku s fixací na jeden rok, tři, ale i pět let. Možná vás potěší také fakt, že má mnohem mírnější podmínky při předčasném splacení – zaplatíte jen velmi mírné poplatky.

Americká hypotéka vs. spotřebitelský úvěr

Oproti klasické spotřebitelské půjčce má americká hypotéka nižší úrok a splátky si rozložíte klidně až na 20 let. A variabilní je i v tom, kolik vám banka půjčí. S americkou hypotékou dosáhnete klidně až na 25 milionů Kč – tak velký spotřebitelský úvěr vám žádný poskytovatel nenabídne.

Myslete na to, že ručíte svým majetkem

Zvažte ale také její velkou nevýhodu – ručíte vlastní nemovitostí. Riskujete tak, že vám v krajním případě při nedodržení pravidelného splácení může banka nemovitost až zabavit (seriózní banka ale vždy nejprve nabídne jiný způsob řešení). A nezapomínejte také na to, že si v daňovém přiznání neuplatníte slevu na dani ze zaplacených úroků (jako to jde u běžné hypotéky).

Podmínky americké hypotéky

Kromě vlastní nemovitosti musíte splnit ještě další podmínky, abyste americkou hypotéku dostali:

 • Prostřednictvím občanského průkazu prokážete, že je vám více než 18 let.
 • Doložíte potvrzení o výši příjmů nebo daňové přiznání, abyste ukázali, že nebudete mít problém splácet své závazky.
 • Banka chce také vidět výpis z účtu za poslední 3 měsíce.
 • Neměli byste mít také negativní záznam v úvěrových a jiných registrech.

Pozor na americkou hypotéku bez doložení příjmu!

Když si zadáte americkou hypotéku do vyhledávače Google, najdete určitě lákavé nabídky na americkou hypotéku bez doložení příjmu. Za lákavou nabídkou ale často stojí také přehnaně vysoký úrok a neseriózní podmínky (třeba skryté poplatky, na které narazíte až později). Proto nabídku vždy důkladně zvažte a nejednejte impulsivně.

Autor článku

Impression Media, s.r.o.

O autorovi

Obchodně zastupujeme přes 115 internetových serverů, díky kterým umíme oslovit více jak 6 866 371 uživatelů českého internetu měsíčně. Zastupovaná média prezentujeme před přímými klienty, reklamními a mediálními agenturami. Poskytujeme komplexní služby v oblasti internetové reklamy. Od samotné výroby reklamních bannerů či webových projektů, přes komplexní péči o klienta až po mediaplány a statistické výstupy kampaní.

 • Byty
 • Domy
 • Rekreační objekty
 • Komerční nemovitosti
 • Pozemky
 • Ostatní
 • Zahraniční

Upřesnit

Cena a plocha

m2
m2
m2
m2

... nebo vyberte celý kraj či okres

Lokalita

Vlastnictví

Konstrukce

Typ budovy

Vybavení

Charakteristika

IS sítě

Umístění v obci

 

Už chcete odejít? Připravte si poptávku a nic nezmeškejte

Vytvořit poptávku
TOPlist