• Odvlhčovač vzduchu vám pomůže se zbavit nadměrné vlhkosti nejen v koupelně!

 

Zbavte se vlhkosti v koupelně jednou pro vždy

Každý z nás si rád dopřeje dlouhou horkou sprchu. Víte však, že byste měli po použití nechat sprchový kout vyvětrat? A to nejlépe i s celou místností? Během sprchování stoupá vlhkost, která společně s teplem poskytuje ideální podmínky pro rozvoj plísní. Ty představují nebezpečí nejenom pro vaše zdraví. A jelikož koupelna patří k místům s nejvyšší koncentrací vlhkosti, je zapotřebí myslet na preventivní opatření, aby se plíseň u vás netvořila. Samotné větrání je mnohdy dostačující řešení, ale co když okno v koupelně nemáte? Zachránit vás může odvlhčovač vzduchu.

Koupelna v ohrožení!

Ideální vlhkost v koupelně by se měla pohybovat okolo 50 %. Ta však během koupání či sprchování rapidně vzrůstá a může dosahovat až hodnoty okolo 95 %!  A právě nadměrná vlhkost a teplo utváří vhodné podmínky pro rozvoj plísní, které jsou zdrojem nebezpečných mykotoxinů. Zasažený sprchový kout plísní nejen že nevypadá pěkně, ale také ohrožuje zdraví všech. Plísně totiž produkují spory, které se šíří vzduchem. Jejich vyšší koncentrace v ovzduší tak způsobuje řadu respiračních obtíží či kožních onemocnění.

Avšak vlhkost ovlivňuje nejen zdravotní stav, ale má značný vliv i na celkovou kvalitu bydlení. Při vyšší vzdušné vlhkosti může dojít k poškození koupelnového nábytku. Jedná se zejména o destrukci dřevěných materiálů, které mohou pokroutit a různě zprohýbat. Snižovat vlhkost v koupelně je tak skutečně důležité. Jak však zajistit odvětrávání koupelny, pokud zde nemáte okno?

Jak se zbavit vlhkosti v koupelně?

Větrání je nejjednodušší způsob, kterým můžete eliminovat nadbytečnou vlhkost. Pokud tak máte koupelnu s oknem, nebojte se větrat, a to v každém ročním období. Většina koupelen však tuto možnost nemá. V takovém případě je vhodné do místnosti pořídit kvalitní vysoušeč vlhkosti. Ten odebírá nadbytečnou vodu ze vzduchu, čímž snižuje relativní vlhkost. Pravidelným odvlhčováním tak zabráníte vzniku plísně a množení bakterií.

Pokud vás trápí vlhkost v koupelně, není vhodné zde sušit prádlo. Každý mokrý kousek oblečení přidává do vzduchu další mililitr vody, a dochází tak ke zvyšování vzdušné vlhkosti. Odvlhčovač vzduchu vám dokáže pomoci nejen s nadbytečnou vlhkostí, ale i se sušením prádla. Stačí vybrat ten správný s funkcí sušení prádla. Hned budete mít o starost méně, a ještě budete moci zdravě dýchat!

Autor článku

Gavri s.r.o.

O autorovi

Naší vizí je dát lidem možnost vytvořit ve své domácnosti takové klima, jaké si zaslouží pro svůj komfort a zdraví: čistý vzduch, optimální vlhkost a příjemnou teplotu. Neustále se rozvíjíme a doplňujeme náš sortiment.

  • Byty
  • Domy
  • Rekreační objekty
  • Komerční nemovitosti
  • Pozemky
  • Ostatní
  • Zahraniční

Upřesnit

Cena a plocha

m2
m2
m2
m2

... nebo vyberte celý kraj či okres

Lokalita

Vlastnictví

Konstrukce

Typ budovy

Vybavení

Charakteristika

IS sítě

Umístění v obci

 

Už chcete odejít? Připravte si poptávku a nic nezmeškejte

Vytvořit poptávku
TOPlist