Jak si vybrat dodavatele elektřiny?

V dnešní době si můžete vybírat z mnoha různých dodavatelů elektřiny. Vybrat tu nejlepší možnost není vždy snadné, ale pokud věnujete pozornost několika důležitým faktorům, jistě vyberete správně. Ať už jde o samotnou cenu, kvalitu služeb či zákaznický servis.

Zdroj obrázku: Javidestock / Shutterstock.com

Hlídejte ceny elektřiny

Ceny se u různých dodavatelů mohou lišit. Předtím, než si definitivně zvolíte dodavatele, porovnejte ceny elektřiny u různých poskytovatelů. Sledujte také to, jaké tarify nabízejí. Jeden poskytovatel totiž může nabízet různé ceny – tarify se totiž různí. Vybírejte proto pečlivě.

Jedním z důležitých údajů je cena za kWh. Kromě toho však bývá nutné platit také poplatek dodavateli, který je třeba zahrnout do výdajů. Je dobré si před uzavřením smlouvy zkontrolovat také případné sankce za předčasné ukončení smlouvy.

Dobré zkušenosti

Pokud váháte, jak vybrat dodavatele elektřiny, pak můžete přihlédnout na hodnocení zákazníků. Každá firma má určité recenze, které můžete najít na webu či v různých fórech. I to vám o dodavateli může mnoho prozradit. Pozitivní ohlasy jsou dobrou zprávou, spokojenost zákazníků by měla být prioritou. Dobré hodnocení vám tedy může pomoci se rozhodnout.

Zelená energie

Pro někoho může být klíčovým parametrem při výběru i původ elektřiny. Někteří dodavatelé nabízí takzvanou zelenou elektřinu. Jde o ekologickou elektřinu, která pochází z obnovitelných zdrojů. Lze tak snížit emise a ulehčit tak životnímu prostředí. Vždy se informujte u konkrétního dodavatele, zda tuto možnost nabízí.

Typ tarifu

Vyplatí se také sledovat, jaký typ tarifu dodavatel nabízí. Jedním z nich je pevná sazba, která nabízí konstantní cenu elektřiny po celou dobu trvání smlouvy. Máte tak jasný přehled o tom, kolik utratíte, a můžete předvídat své náklady za elektřinu.

Druhou možností je dvoutarifová sazba. Jde o tarif, který nabízí dvě různé ceny elektřiny v závislosti na denní době. Využívá toho, že během nočních hodin je cena elektřiny nižší. Jde tedy o zajímavý způsob, jak ušetřit na energiích v domácnosti – tarif je však výhodný zejména pro lidi, kteří většinu elektřiny spotřebovávají během nočních hodin.

Spolehlivost

Když jde o dodávku elektřiny, spolehlivost je velmi důležitá. Spolehlivý dodavatel vám bude poskytovat elektřinu bez výpadků a různých dalších potíží. Je dobré vybírat některou ze známých prověřených firem. Pokud si nejste jistí, opět se můžete obrátit na zákaznické recenze. Reálné zkušenosti lidí vám totiž řeknou nejvíc. Případně se můžete zajímat ještě o to, zda má dodavatel dobré technické a personální zázemí.

Zákaznický servis

Mnoho informací můžete získat na webu dodavatele. I to, jak stránky vypadají, vám může o firmě mnoho prozradit. Přehledný a jednoduchý web je rozhodně plus. Serióznost dodavatele si můžete ověřit i přímo přes zákaznický servis. Některé firmy umožňují kontakt skrz online chat, další variantou je pak hovor na zákaznickou linku.

Telefonní kontakt představuje spolehlivý a jednoduchý způsob, jak si dodavatele prověřit. Operátor by vám měl sdělit všechny důležité informace a odborně zodpovědět všechny vaše dotazy. Pokud komunikace probíhá bez problému, pak jde pravděpodobně o spolehlivého dodavatele, na kterého se můžete kdykoli obrátit.

Slevy a bonusy

Někteří dodavatelé svým zákazníkům nabízí slevy nebo bonusy. Může se jednat například o slevu během prvních měsíců smlouvy, či naopak bonusy pro věrné zákazníky. Jde o jeden ze způsobů, jak ušetřit peníze. Vždy však změnu dodavatele zvažujte v dlouhodobém hledisku, aby se vám to opravdu vyplatilo.

Při výběru dodavatele elektřiny je třeba vzít v úvahu hned několik faktorů. Je dobré porovnávat různé dodavatele a dle toho se rozhodnout pro tu nejlepší nabídku. Vždy pečlivě čtěte, případně můžete využít srovnávač cen elektřiny. Najdete tak optimální řešení, které vyhoví vašim potřebám.

Autor článku

Futurino s.r.o.

O autorovi

V súčasnosti sa špecializujeme primárne na tri základné služby: SEO, linkbuilding & PR a vytváranie a správu PPC kampaní. Ako spoločnosť sa sústredíme na inovatívne riešenia založené na dôkladnej webovej analytike. Pomáhame najmä malým a stredným podnikom naštartovať ich rast a zefektívniť ich výkonnostné kampane, zlepšiť pokrytie a viditeľnosť vo vyhľadávačoch a tvoriť linkbuildingové stratégie ako komplexné súčasť online marketingu.

  • Byty
  • Domy
  • Rekreační objekty
  • Komerční nemovitosti
  • Pozemky
  • Ostatní
  • Zahraniční

Upřesnit

Cena a plocha

m2
m2
m2
m2

... nebo vyberte celý kraj či okres

Lokalita

Vlastnictví

Konstrukce

Typ budovy

Vybavení

Charakteristika

IS sítě

Umístění v obci

 

Už chcete odejít? Připravte si poptávku a nic nezmeškejte

Vytvořit poptávku
TOPlist