Co ovlivňuje cenu venkovních hliníkových žaluzií?

Pokud vybíráte venkovní stínění na dům nebo byt, venkovní žaluzie jsou v poměru cena - výkon nejlepší řešení. Dobře stíní, jsou odolné a i když si při jejich pořízení připlatíte, počáteční investice se vám vrátí. Cenu ovlivňuje například typ a rozměr žaluzie, ovládání nebo barva a další příslušenství. Zjistěte, z čeho se skládá cena žaluzie a na co se při koupi dívat.

Typ a rozměr žaluzií jsou klíčové

Venkovní žaluzie seženete v několika variantách. Ty se liší tvarem a šířkou lamel, což má vliv na výslednou cenu.

Nejoblíbenější jsou žaluzie s lamelami ve tvaru Z, které stíní nejčastěji rodinné domy i byty. Jsou technicky vyspělejší, domykatelné, takže do sebe lépe zapadají a nejlépe stíní.  Stejné vlastnosti mají žaluzie ve tvaru S. Díky praktickým vlastnostem jsou lamely ve tvaru Z a S nejdražší.

Předokenní žaluzie typu C jsou o něco levnější a hodí se proto tam, kde na stínění chcete alespoň trochu ušetřit. Počítejte ale s tím, že díky obloukovitému tvaru lamely nestíní tak dokonale, jako žaluzie ve tvaru Z nebo S. Díky naklápění na obě strany jsou však častou volbou na administrativní budovy.

Cenu ovlivňuje také typ vedení žaluzií. Na výběr máte mezi vodicími profily a vedením pomocí lanka, přičemž oblíbenější je vedení ve vodicích profilech. Žaluzie jsou díky tomu odolnější vůči větru a vyhnete se tak častějším opravám.

Samozřejmě platí, že výsledná cena se odvíjí také od rozměrů žaluzie. Tu ale nejde jednoduše stanovit, přičemž záleží na poměru výšky a šířky okna. Proto například za venkovní žaluzie v rozměru 3×2 metry zaplatíte jinou částku než u žaluzií 2×3 metry, kdy dražší žaluzie často bývají ty větší výškou.

Cenu ovlivní typ ovládání i barva

Venkovní žaluzie můžete ovládat dvěma způsoby – klikou nebo pomocí ovladače, dálkového na stěně. Nejlevnější řešení jsou žaluzie s manuálním ovládáním, kdy žaluzie ručně vytahujete a zatahujete točením kliky.

V případě motorů si připlatíte podle toho, jaký typ motoru si vyberete:

  • U standardního motoru máte základní možnost elektronického ovládání. Žaluzie tak ovládáte pomocí tlačítka na zdi nebo dálkového ovládání. Motor ale nemá žádné další funkce, nemusíte proto řešit žádné příplatky.
  • Prémiový motor má oproti základním modelům další užitečné funkce, například ochranu žaluzie proti přimrznutí, kontrolu výšky paketu nebo detekci překážky při stahování žaluzií. Tento typ motoru je dražší než klasický, díky ochranným funkcím ale prodlouží životnost vnější žaluzie.


Velkou roli při finální ceně hraje výběr barvy. Pokud si vyberete jednu ze standardních barev žaluzií (nejčastěji odstíny stříbrné a šedé), cenu to nijak neovlivní. V případě atypické barvy si však připlatíte za speciální lamelovinu a lakování komponent.

Žaluzii nacení montážní firma

Protože jsou venkovní žaluzie drahá investice, jejich montáž zajišťují vyškolení odborníci z montážních firem. Ti při ceně montáže zohledňují především způsob a náročnost montáže.

Pokud například chcete venkovní stínění instalovat na již hotovou stavbu, musí řemeslníci vycházet z možností, které dům nabízí. U budovy, která nenabízí možnosti pro montáž pod fasádu, je potřeba zvolit předsazenou montáž, což může být dražší řešení.

Výslednou cenu předokenní žaluzie kromě všech zmíněných aspektů ovlivňuje také kvalita komponentů a kvalita výroby žaluzie. Než žaluzie objednáte, nebojte se zeptat na recenze jiných uživatelů a u montážní firmy si ověřte dodavatele žaluzií. Podívejte se například, odkud se dováží materiály nebo jaký je postup výroby žaluzie. Nezapomeňte ani na kontrolu záručních podmínek, abyste věděli, jak postupovat v případě reklamace.

Autor článku

ŽALUZIE NEVA s.r.o.

email info@neva.eu

O autorovi

Už přes 30 let jsme předním českým výrobcem venkovní stínicí techniky. V závodě v Kralicích na Hané každý týden vyrobíme přes 2 000 venkovních žaluzií a screenových rolet, které následně naši montážní partneři instalují na rodinné domy nebo administrativní budovy po celém světě.

  • Byty
  • Domy
  • Rekreační objekty
  • Komerční nemovitosti
  • Pozemky
  • Ostatní
  • Zahraniční

Upřesnit

Cena a plocha

m2
m2
m2
m2

... nebo vyberte celý kraj či okres

Lokalita

Vlastnictví

Konstrukce

Typ budovy

Vybavení

Charakteristika

IS sítě

Umístění v obci

 

Už chcete odejít? Připravte si poptávku a nic nezmeškejte

Vytvořit poptávku
TOPlist